Proje Ekibimiz

She4Cyber Projesinin faaliyetleri Proje koordinatörü ve Proje asistanları tarafından yürütülmektedir.

Doç. Dr. Salih Bıçakcı

proJe koordinatörü

Salih Bıçakcı,Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde görev yapmaktadır ve Kadir Has Üniversitesi’nin Siber Güvenlik ve Kritik Altyapıların Korunması Araştırma Merkezi’ne (CCIP) kıdemli uzman olarak katkı sağlamaktadır. Bıçakcı’nın araştırmaları uluslararası güvenlik, siber güvenlik, kritik altyapıların korunması, hibrit güvenlik, veri güvenliği üzerine odaklanmaktadır. Bıçakcı ayrıca, Nisan 2021’de Güvenlik Portalı ve Global Academy tarafından desteklenen “Sosyal Bilimler için Siber Güvenlik Projesi”ne liderlik etmiştir ve Dublin Teknik Üniversitesi, Cenova Üniversitesi, Lund Üniversitesi ve Kadir Has Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet Ve Kadın Çalışmaları Araştırma Merkezi işbirliğinde yürütülen “GenderEX: Gender for Excellence in Research” başlıklı Avrupa Birliği Projesinde araştırmacı olarak yer almaktadır. Bıçakcı, NATO Terörizmle Mücadele Mükemmeliyet Merkezi (COEDAT), NATO Deniz Güvenliği Mükemmeliyet Merkezi (MARSEC) ve Harp Okulu Silahlı Kuvvetler Akademisi’nde siber güvenlik dersleri vermiştir ve çeşitli siber güvenlik simülasyonlarına liderlik etmiştir.

Ayhan Gücüyener Evren

Proje Asistanı

Ayhan Gücüyener Evren, Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde Doktora adayıdır ve Kadir Has Üniversitesi’nin Siber Güvenlik ve Kritik Altyapıların Korunması Araştırma Merkezi’nde (CCIP) proje uzmanı olarak görev yapmaktadır.

Mentorlarımız

Proje katılımcılarımıza siber güvenlik sektörünün farklı alanlarında uzmanlaşmış mentorlarımız bilgi ve tecrübelerini aktaracaklardır.

Ayşim Niksarlı

Pınar Sarmısak Çatalkaya

Çiğdem Kayalı

Betül Ertem Yıldız

Tuğba Öztürk

Selin Çakar

Simge Karahan

Rojbin Tekin

Dilek Mete Hangül

Nur Yeşilyurt Gücü

Özlem Bal Güven

Gözde Sarmısak

Uluslararası Danışma Kurulumuz

Uluslararası Danışma Kurulumuz akademi, endüstri ve STK’larda görev yapan ve siber güvenlik alanında çalışan uluslararası uzmanlardan oluşmaktadır. Danışma kurulu üyelerimiz online ve sınıf içi eğitimlere katkı sağlayacak, mentorluk yapacak ve katılımcıların staj bulma sürecini kolaylaştıracaklardır.

Nicole Schwartz

The Diana Initiative Yönetim Kurulu üyesi ve operasyonlardan sorumlu başkan yardımcısıdır. Nicole yüksek lisansını Clarkson Üniversitesi Bilgi Teknolojileri bölümünde tamamlamıştır. Şu anda GitLab Secure, Composition Analysis Grup’ta kıdemli ürün müdürü olarak çalışan Schwartz DevSecOps, teknolojide kadınlar ve kapsayıcılık konularında çalışmaktadır.

Carlota Sage

Siber güvenlikte çeşitliliği ve kapsayıcılığı geliştirmeye çalışan bir sivil toplum örgütü olan The Diana Initiative’in Yönetim Kurulu üyesidir. Carlota yüksek lisansını Columbia Üniversitesi’nin Bilgi ve Bilgi Stratejisi bölümünde tamamlamıştır. FireEye ve Netflix gibi şirketlerde önemli bir tecrübesi bulunan Sage şu anda Pocket CISO şirketinde kurucu olarak görev yapmaktadır.

Partnerlerimiz

Bilim ve Teknolojide Kadın Derneği- STEM(Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) alanlarında toplumsal cinsiyet eşitliği farkındalığını artırmak, eğitimler yoluyla kız çocukları ve kadınların güçlenmesini sağlamak amacıyla Mart 2021 yılında “üç kız kardeş” tarafından kurulmuştur. STEM alanlarında kız çocukları ve kadınların temsiliyetinin az olması sorunundan yola çıkarak bu alanlarda hedef grubun istihdamının, görünürlüğünün ve kapasitelerinin artırılması için faaliyetlerini yürütmektedir.

The Diana Iniative bilgi güvenliği ve siber güvenlik alanlarında görece yetersiz temsil edilen tüm kişi ve grupların görünürlüğünü ve temsilini arttırmayı hedefleyen ve sektörde çeşitlilik sağlamaya odanmış kar odaklı olmayan bir girişimdir.

Destekçilerimiz